• ۱۱ بازدید
 • مهر ۲۵, ۱۳۹۹
گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • محاسبه درصد سود اجناس
 • محاسبه سود فاکتور
 • نحوه محاسبه سود فاکتور
 • نرم افزار محاسبه سود فروش
 • محاسبه سود و زیان خرید و فروش
 • محاسبه سود فروش در راهکار
 • نمایش سود هر فاکتور در راهکار
 • درصد سود فروش کالا
 • مثالی برای درک نحوه محاسبه سود فاکتور فروش
 • گزارش سود فاکتورهای فروش
 • دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

روش‌ هایی ساده برای مصون ماندن از خطرات پورت‌ های شارژ همگانی

روش‌ هایی ساده برای مصون ماندن از خطرات پورت‌ های شارژ همگانی

پورت‌های شارژ USB در مکان‌های عمومی باعث راحتی هستند اما ممکن است بسیار خطرناک باشند. در اتصال USB، داده‌ها قابل انتقال بوده و زدن گوشی به یک درگاه ناشناخته، آن را در معرض ریسک قرار خواهد داد […]

در گزارش “سود فاکتورهای فروش” شما می توانید آمار مربوط به سود حاصل از فاکتورهای فروشتان را در یک بازه زمانی مشاهده نمایید. در این گزارش برای محاسبه سود فاکتورهای فروش یک سری پارامتر نیز در اختیار شما می باشد که با استفاده از آنها می توانید چگونگی محاسبه سود فاکتورهای فروش را تعیین نمایید. در این آموزش به چگونگی کار با گزارش “سود فاکتورهای فروش” در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار می پردازیم.

گزارش سود فاکتورهای فروش

➊ ابتدا در منوهای برنامه فروشگاهی راهکار، وارد مسیر “گزارش ها – فاکتورها – گزارش سود فاکتورهای فروش” شوید.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

➋ فرم “گزارش سود فاکتورهای فروش” نمایان می شود.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

➌ ابتدا بازه زمانی گزارش را انتخاب نمایید.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

➍ سپس روش محاسبه بهای تمام شده کالاها را انتخاب کنید. در مورد روش محاسبه بهای تمام شده کالاها و تفاوتهای هر کدام از روشها در ادامه همین آموزش توضیحاتی ارائه شده است.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

➎ حالا بر روی دکمه “برو” کلیک کنید، تا اطلاعات گزارش به شما نمایش داده شوند.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

➏ در این گزارش اطلاعات آماری هر فاکتور راجع به اینکه جمع مبلغ کالاهای فاکتور چقدر بوده است، بهای تمام شده کالاها برای شما چقدر بوده است، سود فاکتور قبل از محاسبه پورسانت بازاریابها و بعد از آن چقدر بوده است و … به شما نمایش داده می شود.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

مشاهده سود اقلام فاکتورهای فروش

شما این امکان را دارید تا برای هر فاکتور فروش، ببینید که سود حاصل از تک تک اقلام آن چقدر بوده است. برای این منظور کافیست تا فاکتور مربوطه را در لیست فاکتورها انتخاب نمایید، در قسمت پایین صفحه اطلاعات مربوط به سود اقلام فاکتور مربوطه نمایش داده می شود.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

روش محاسبه بهای تمام شده کالاها

شیوه محاسبه سود فاکتور فروش بدین شکل است که بهای تمام شده کالاهای فروش رفته را بر اساس قیمت خرید آنها محاسبه می کند و سپس بهای فروش را از آن کسر می کند. تفاوت این دو می شود سود هر قلم از اقلام فاکتور.

اما چیزی که در اینجا بسیار اهمیت دارد اینست که خود قیمت خرید چگونه محاسبه می شود. برای محاسبه قیمت خرید از دو روش زیر استفاده می شود :

 • قیمت خرید کالا در زمان فروش
 • میانگین قیمتهای خرید یک کالا تا زمان فروش

در هر دو روش بالا پارامتر “زمان فروش” به کار رفته است. و این مساله بسیار حایز اهمیت است.
حالا با این تفاسیر به تشریح دو روش بالا می پردازیم :

روش “قیمت خرید کالا در زمان فروش”

در این روش هر وقت فاکتور فروشی را در نرم افزار ثبت کنید به همراه فاکتور فروش قیمت خرید کالا در آن لحظه در فاکتور فروش ذخیره می شود (نکته : در پشت صحنه ماجرا این اتفاق می افتد) . این قیمت از روی اطلاعات کالا استخراج می گردد و با فاکتورهای خرید شما کاری ندارد. بعد هر بار که بخواهید گزارش سود این فاکتور فروش را با این روش بگیرید ملاک محاسبه همین قیمتی هست که در فاکتور فروش ذخیره شده است. در ادامه با مثالی این روش را بیشتر توضیح می دهیم.

فرض کنیم کالایی داریم با نام “مداد رنگی” و قیمت خرید آن را ۴۰۰۰ تومان معرفی کرده ایم. اگر الان فاکتور فروشی ثبت کنیم ۱ عدد از این کالا را به قیمت ۶۰۰۰ تومان بفروشیم. سود این فاکتور فروش ۲۰۰۰ تومان نشان داده می شود.
حالا قیمت خرید را در مشخصات کالا تغییر می دهیم و می کنیم ۵۰۰۰ تومان. و دوباره یک فاکتور فروش دیگر ثبت می کنیم و یک کالای دیگر به قیمت ۶۰۰۰ تومان می فروشیم. اگر دوباره سود این فاکتور را بگیریم می بینیم که ۱۰۰۰ تومان سود گزارش شده است.

نکات مهم در این روش به شرح زیر می باشد :

 • در این روش با فاکتورهای خرید کاری نداریم و ملاک قیمت خرید آن قیمتی است که در اطلاعات کالا معرفی شده است.
 • قیمت خرید در زمان فروش همراه با فاکتور ذخیره می شود و قیمت خریدی که در لحظه ثبت فاکتور فروش در مشخصات کالا قرار دارد ملاک است.

هر چند که این روش (محاسبه بهای تمام شده کالا بر مبنای قیمت خرید کالا در زمان فروش) با فاکتور خرید کاری ندارد و ملاک آن قیمتی است که در اطلاعات کالا مشخص شده است اما از آنجا که قیمتهای خرید فقط در زمان خرید کالای جدید تغییر می کند برای راحتی ویرایش قیمت خرید در مشخصات کالا گزینه ای در تنظیمات برنامه قرار داده شده است که هر بار که شما فاکتور خرید جدیدی ثبت کنید بصورت اتوماتیک قیمت خرید کالا نیز در اطلاعات کالا ویرایش شود. برای فعال کردن این قابلیت وارد منوی “تعاریف – تنظیمات – تنظیمات عمومی” شوید. در صفحه ظاهر شده تب “فعال کردن امکانات نرم افزار” را انتخاب کنید و گزینه “تغییر اتوماتیک بهای خرید کالاها با ثبت فاکتور خرید” را تیک بزنید و سپس برای ذخیره سازی اطلاعات بر روی دکمه “ثبت و خروج” کلیک کنید. تصویر زیر این موضوع را نشان می دهد.

 

گزارش سود فاکتورهای فروش در راهکار

 

روش “میانگین قیمتهای خرید یک کالا تا زمان فروش”

در این روش ملاک محاسبه بهای تمام شده قیمت موجود در فاکتورهای خرید هستند و بر خلاف روش بالا با قیمتی که در اطلاعات کالا قرار دارد کاری ندارد.
در این روش با فرمولی میانگین قیمتهای خرید یک کالا (منظور قیمتهای موجود در فاکتورهای خرید آن کالا می باشد) را تا لحظه فروش محاسبه می کند و همان را ملاک قیمت خرید در نظر می گیرد.

نکات مهم در این روش به شرح زیر می باشد :

از آنجا که ملاک قیمت خرید در این روش فاکتورهای خرید می باشد و نه قیمتی که در مشخصات کالا وارد شده است، اگر فاکتور خریدی ثبت نشده باشد برنامه در محاسبه سود فاکتور فروش اشتباه می کند.

نکته بسیار مهم دیگر در این روش اولویت زمانی ثبت فاکتورها می باشد، بدین نحو که همواره اول فاکتورهای خرید را ثبت نمایید و سپس اقدام به ثبت فاکتورهای فروش کنید. و اگر غیر از این عمل کنید باز هم نرم افزار در محاسبه سود فاکتور فروش نتایج صحیحی را نشان نخواهد داد.

امکانات بیشتر برای جستجوی اطلاعات و فیلتر کردن گزارش

خوشبختانه نرم افزار فروشگاهی راهکار امکانات کامل و متنوعی را برای جستجوی اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد.

 

مرتب سازی اطلاعات

خوشبختانه نرم افزار فروشگاهی راهکار، امکانات متنوعی در زمینه ترتیب نمایش اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد.

 

نوار ابزار عمومی راهکار

اگر در این آموزش دقت کرده باشید یکسری ابزارها در نوار بالایی فرم گزارش وجود داشتند که به توضیح آنها نپرداختیم. این امکانات به صورت عمومی و مشترک در کلیه فرمهای گزارشی نرم افزار موجود می باشند و امکانات و ابزارهای خیلی قدرتمندی را در اختیار شما قرار می دهند.

 

بیشتر بخوانید

مشاهده رمز عبور در فایرفاکس

مشاهده رمز عبور در فایرفاکس

همان‌طور که می‌دانید، هنگامی که در سایت‌های اینترنتی مختلف در حال وارد کردن رمز عبور خود هستید، این رمز برای شما نمایش داده نشده و به جای آن کاراکتر دایره یا ستاره نمایش داده می‌شود. اما ممکن است شما تمایل داشته باشید مشاهده کنید که آیا رمز عبور خود را صحیح وارد کرده‌اید یا خیر؛ […]

منبع: خوش آموز

توجه:

لطفا در صورت اقدام به دانلود تا انتهای فرآیند دانلود، این صفحه را باز نگاه دارید.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار