• ۸ بازدید
 • مهر ۲۶, ۱۳۹۹
آشنایی با نوار ابزار عمومی راهکار

آشنایی با نوار ابزار عمومی راهکار

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان برای کامپیوتر
 • نرم افزار فروشگاهی رایگان
 • نرم افزار حسابداری راهکار
 • دانلود رایگان نرم افزار حسابداری ساده برای مغازه
 • اموزش برنامه حسابداری راهکار
 • دانلود نرم افزار حسابداری فارسی رایگان برای کامپیوتر
 • دانلود نرم افزار حسابداری ملی
 • نرم افزار فروشگاهی راهکار
 • نرم افزار رایگان حسابداری،خزانه داری،انبارداری
 • گزارش ساز فوری راهکار
 • آموزش حسابداری نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

brother dcp-8110d multifunction laser printer

دانلود درایور چندکاره پرینتر اسکنر brother dcp-8110d multifunction laser printer

دانلود درایور چند کاره اسکنر پرینتر brother dcp-8110d multifunction laser printer بروزر دی سی پی ۸۱۱۰دی مولتیفکشن لیزر پرینتر برای ویندوز ۱۰ ، ۸.۱ ، ۸ ، ۷ و XP نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی. در سایت آنی یار دانلود درایور چند کاره Epson ، Sharp Canon ، Samsung ، Brother ، HP نسخه […]

یکسری ابزارهای کاربردی بصورت عمومی در کلیه گزارشات موجود در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار گنجانده شده اند، شما با صرف یکبار وقت و آشنایی با امکانات موجود در این نوار ابزار عمومی می توانید از ابزارهای قدرتمند موجود در آن در کلیه بخشهای مختلف نرم افزار بهره مند گردید. در این آموزش به امکانات موجود در این نوار ابزار عمومی می پردازیم.

نوار ابزار عمومی راهکار در کدام بخش های نرم افزار موجود است؟

در تمامی بخشهای گزارشی نرم افزار، این نوار ابزار عمومی قرار دارد، این نوار ابزار در قسمت بالای فرمهای گزارشی قرار گرفته است. بعنوان مثال به نمونه های زیر توجه فرمایید :

تصویر نوار ابزار عمومی راهکار در فرم “اشخاص”

 

تصویر نوار ابزار عمومی راهکار در فرم اشخاص

 

تصویر نوار ابزار عمومی راهکار در فرم “کالاها”

 

تصویر نوار ابزار عمومی راهکار در فرم اشخاص

 

کاربردهای نوار ابزار عمومی راهکار چیست؟

از طریق این نوار ابزار عمومی امکانات متنوع و بسیاری برای کار با داده ها، شخصی سازی ظاهر گزارش ها، طراحی گزارش های چاپی، دسته بندی اطلاعات و … در اختیار شما قرار می گیرد. در این آموزش به دستورات موجود در این نوار ابزار و کاربردهای هر دستور می پردازیم. دستورات موجود در این نوار ابزار به شرح زیر می باشند :

 

از طریق این نوار ابزار عمومی امکانات متنوع و بسیاری برای کار

 

 1. افزودن
 2. ویرایش
 3. مشاهده
 4. حذف
 5. جستجو
 6. مرتب سازی نتایج جستجو
 7. تنظیمات شبکه نمایش داده
 8. ذخیره بصورت فایل اکسل
 9. مشاهده اطلاعات بصورت دسته بندی شده
 10. چاپ شبکه نمایش داده
 11. سایر گزارشات
 12. محاسبات ریاضی تا رکورد انتخاب شده
 13. کپی مقدار سلول به حافظه موقت ویندوز
 14. خروج

در ادامه این آموزش به تشریح جزئیات تک تک این دستورها می پردازیم.

 

افزودن

 

افزودن

 

کار این دستور افزودن اطلاعات می باشد، وقتی روی این دستور کلیک کنید، فرمی باز می شود و اطلاعات لازم برای افزودن داده جدید را از شما دریافت می کند. با توجه به فرمی که در آن هستید، این دکمه صفحه متفاوتی را برای افزودن باز می کند. به عنوان مثال اگر در فرم “اشخاص” بر روی دستور “افزودن” کلیک کنید، فرم افزودن شخص جدید باز می شود و اگر در فرم “کالاها” دستور “افزودن” را اجرا کنید، فرم افزودن کالا باز می شود.

 

ویرایش

 

مشاهده اطلاعات بصورت دسته بندی شده

 

کار این دستور ویرایش اطلاعات می باشد، وقتی روی این دستور کلیک کنید، فرمی باز می شود و اطلاعات لازم برای ویرایش داده ها را از شما دریافت می کند. با توجه به فرمی که در آن هستید، این دکمه صفحه متفاوتی را برای ویرایش باز می کند. به عنوان مثال اگر در فرم “اشخاص” بر روی دستور “ویرایش” کلیک کنید، فرم ویرایش شخص باز می شود و اگر در فرم “کالاها” دستور “ویرایش” را اجرا کنید، فرم ویرایش کالا باز می شود.

 

مشاهده

 

مشاهده اطلاعات بصورت دسته بندی شده

 

کار این دستور مشاهده اطلاعات می باشد، وقتی روی این دستور کلیک کنید، فرمی باز می شود و اطلاعات رکورد انتخاب شده را به شما نمایش می دهد. با توجه به فرمی که در آن هستید، این دکمه صفحه متفاوتی را برای مشاهده باز می کند. به عنوان مثال اگر در فرم “اشخاص” بر روی دستور “مشاهده” کلیک کنید، فرم مشاهده شخص باز می شود و اگر در فرم “کالاها” دستور “مشاهده” را اجرا کنید، فرم مشاهده کالا باز می شود.

 

حذف

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

کار این دستور حذف اطلاعات می باشد، وقتی روی این دستور کلیک کنید، رکورد انتخاب شده در لیست، حذف می گردد.

 

جستجو

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

با استفاده از دستور “جستجو” می توانید اطلاعات موجود در گزارش را مورد جستجو و فیلترینگ قرار بدهید. در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، روشهای مختلفی برای جستجوی اطلاعات در اختیار شما قرار گرفته است. اساسا مکانیزم جستجوی اطلاعات در نرم افزار فروشگاهی راهکار، یکی از امتیازات رقابتی این نرم افزار می باشد و تنوع گزینه های جستجو، کار شما را برای یافتن اطلاعات بسیار ساده خواهد کرد.

 

مرتب سازی نتایج جستجو

 

مرتب سازی نتایج جستجو

 

یکی از ویژگی های کاربردی و مفید نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار امکان “مرتب سازی نتایج جستجو” می باشد. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا به ازاء هر کاربر تنظیمات متفاوتی در اختیار داشته باشید، در واقع هر کاربری می تواند با سلیقه خودش نحوه مرتب سازی اطلاعات موجود در فرمهای گزارشی نرم افزار را شخصی سازی نماید.

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

دستور “تنظیمات شبکه نمایش داده” به شما این امکان را می دهد تا ظاهر فرم گزارشی خود را با سلیقه خودتان کاملا شخصی سازی نمایید. این دستور خودش دارای دستورات دیگری نیز می باشد که با کلیک بر روی فلش باز شدنی آن می توانید دستورات مربوطه را مشاهده نمایید.

 

دستور تنظیمات شبکه نمایش داده به شما این امکان را می دهد

 

با توجه به وسعت امکانات موجود در دستور “تنظیمات شبکه نمایش داده” طی چندین آموزش مختلف به جزئیات تک تک امکانات موجود در آنها پرداخته شده است. هر چند بدون دانستن جزئیات این سفارشی سازی ها هم می توانید با نرم افزار فروشگاهی راهکار به سادگی کار کنید، اما دانستن این موارد منجر می شود تا از تمامی قدرت نرم افزار بتوانید بهره مند گردید. مطمئنا بعد از مطالعه سری آموزشهای این قسمت از میزان امکانات موجود برای شخصی سازی، شگفت زده خواهید شد.

 

ذخیره بصورت فایل اکسل

 

ذخیره بصورت فایل اکسل

 

امکان صادر کردن اطلاعات در قالب فایل اکسل، یک امکان ضروری می باشد که باید در هر نرم افزار بانک اطلاعاتی موجود باشد. در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، همه گزارشات نرم افزار امکان ذخیره سازی اطلاعات در قالب فایل اکسل را دارد. ضمن اینکه امکان فیلتر کردن داده ها را نیز دارد و می توانید فقط داده هایی را که شرایط خاصی دارند به فایل اکسل بفرستید، مثلا می توانید داده های فروش را محدود به بازه زمانی خاصی کنید و سپس فقط داده های آن بازه زمانی خاص را به فایل اکسل بفرستید.

 

مشاهده اطلاعات بصورت دسته بندی شده

 

مشاهده اطلاعات بصورت دسته بندی شده

 

این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا داده های خود را به صورت دسته بندی شده در حالت توصیفی و همینطور حالت نموداری مشاهده نمایید.

 

چاپ شبکه نمایش داده

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، شما امکانات خیلی متنوعی برای چاپ اطلاعات در اختیار دارید، امکاناتی همچون ابزار گزارش ساز راهکار که به شما امکان طراحی گزارشات کاملا شخصی سازی شده، همراه با لوگوی اختصاصی و ظاهر اختصاصی مد نظر خودتان را می دهد. در عین حال ابزار ساده ای برای طراحی یک گزارش چاپی در کمتر از یک دقیقه نیز در اختیار شما می باشد که نام این ابزار “چاپ شبکه نمایش داده” می باشد.

 

سایر گزارشات

 

ذخیره بصورت فایل اکسل

 

نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، مجهز به ابزاری به نام ابزار “گزارش ساز راهکار” می باشد. این ابزار یک ابزار بسیار قدرتمند برای طراحی و شخصی سازی انواع گزارش های چاپی می باشد. این ابزار در چندین شکل مختلف داخل نرم افزار گنجانده شده است. قسمت “سایر گزارشات” یکی از این ابزارها می باشد که در نوار ابزار عمومی کلیه فرمهای گزارشی نرم افزار جاسازی شده است.

 

محاسبات ریاضی تا رکورد انتخاب شده

 

محاسبات ریاضی تا رکورد انتخاب شده

 

دستور “محاسبات ریاضی تا رکورد انتخاب شده” به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات آماری در مورد ستونهای موجود در گزارش تان را مشاهده نمایید. برای بهره برداری از این دستور به شکل زیر عمل کنید :

➊ وارد یکی از فرم های گزارشی نرم افزار شوید. در این مثال ما از فرم “گزارش اقلام فاکتورها” استفاده می کنیم.

 

وارد یکی از فرم های گزارشی نرم افزار شوید. در این مثال

 

➋ یکی از ستونها را که دارای داده های عددی باشد پیدا کنید و بر روی یکی از سلولهای آن ستون کلیک کنید. در این مثال ما ستون “جمع مبلغ” را استفاده می کنیم و بر روی سلولی که در ردیف ۱۷ قرار دارد کلیک می کنیم.

 

یکی از ستونها را که دارای داده های عددی باشد پیدا کنید

 

➌ حالا در نوار ابزار عمومی بر روی دستور “محاسبات ریاضی تا رکورد انتخاب شده” کلیک کنید.

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

➍ فرم “محاسبات ریاضی تا ردیف جاری” نمایان می شود. در این فرم داده های مربوط به ستون انتخاب شده از سلول اول آن که در ردیف ۱ قرار دارد تا سلول جاری آن که در این مثال در ردیف ۱۷ قرار دارد، مورد محاسبه قرار می گیرند. حاصل جمع این سلولها، میانگین این سلولها و همینطور تعداد آنها در فرم “محاسبات ریاضی تا ردیف جاری” نمایش داده می شوند.

 

فرم محاسبات ریاضی تا ردیف جاری نمایان می شود. در این فرم داده های

 

کپی مقدار سلول به حافظه موقت ویندوز

 

کپی مقدار سلول به حافظه موقت ویندوز

 

گاهی اوقات پیش می آید که می خواهید متن داخل یک سلول را کپی کنید، دستور “کپی مقدار سلول به حافظه موقت ویندوز” برای همین منظور پیش بینی شده است. جهت کپی کردن مقدار یک سلول، ابتدا سلول مربوطه را انتخاب کرده و سپس بر روی دستور کپی، کلیک کنید. حالا محتوای داخل آن سلول به حافظه موقت ویندوز کپی شده است و در هر برنامه دیگری هم که بخواهید می توانید با استفاده از دستور چسباندن (Paste) این مقدار را در آنجا کپی کنید.

 

خروج

 

تنظیمات شبکه نمایش داده

 

با کلیک بر روی دکمه خروج، فرم گزارش شما بسته می شود.

 

بیشتر بخوانید

بدافزار خطرناک از طریق روترهای اینترنتی حمله می کند

بدافزار یادشده که Slingshot نام دارد، حملات خود را به صورت کاملا مخفیانه و لایه لایه انجام می دهد و ابتدا روترهای MikroTik را هدف قرار می دهد. این بدافزار ابتدا یک فایل library را حذف و به جای آن کدهای مخربی را جاسازی می کند و بارگذاری بقیه کدهای آلوده نیز به همین شیوه انجام می شود. سپس حمله بدافزار Slingshot به […]

منبع: خوش آموز

توجه:

لطفا در صورت اقدام به دانلود تا انتهای فرآیند دانلود، این صفحه را باز نگاه دارید.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار