• ۲۴۴ بازدید
 • آبان ۱۴, ۱۳۹۹
۵ نوع کلاهبرداری رایج فیشینگ

۵ نوع کلاهبرداری رایج فیشینگ

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • آموزش فیشینگ
 • ساخت فیشینگ
 • چگونه فیشینگ کنیم
 • تفاوت فارمینگ و فیشینگ چیست
 • خطرات فیشینگ
 • فیشینگ تلگرام
 • فیشینگ شارژ
 • ایمیل فیشینگ
 • کلاهبرداری فیشینگ چیست؟
 • فیشینگ چیست؟ چگونه سایت‌های کلاهبرداری را شناسایی کنیم
 • کلاهبرداری از طریق فیشینگ

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

MailDroid Pro

MailDroid Pro مدیریت ایمیل ها در اندروید

MailDroid Pro دانلود اپلیکیشن موبایل مدیریت ایمیل ها در اندروید میل دروید پروبرای اجرا در موبایل های اندروید [Android] و آیفون [iOS]، به صورت فایل نصبی در نسخه های بتا x86-64 ، Armeabi و Arm64 در لیست دانلود آنی یار قرار گرفته است. MailDroid Pro یک ایلیکیشن بسیار کاربردی و سبک است. نصب و کار با […]

ازآنجاکه کلاهبرداری فیشینگ به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که گویی از منابع معتبری تهیه‌شده است، هوشمندانه است که تفاوت بین پیام‌های واقعی و کلاهبرداری و نحوه یابی برخی از سرنخ‌هایی را که ممکن است یک پیام کلاهبرداری باشد، دانست. در اینجا فهرستی از پنج کلاهبرداری فیشینگ رایج و راه‌های کمک به محافظت از خود در برابر سقوط برای آن‌ها آورده شده است.

 

۱. کلاهبرداری فیشینگ ایمیل

کلاهبرداری فیشینگ ایمیل یک پیام الکترونیکی کلاهبرداری است که به نظر می‌رسد از شخص یا شرکتی است که به قربانی مشهور است. این تلاش برای جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی یا مالی از گیرنده است.

یک پیام فیشینگ به‌طورمعمول شامل حداقل یک لینک به یک وب‌سایت جعلی است که به‌منظور تقلید از سایت یک مشاغل قانونی طراحی‌شده است. این پیام گیرنده را به ارائه اطلاعاتی که می‌تواند برای سرقت هویت یا سرقت مالی آنلاین استفاده کند، فراهم می‌کند.

 

پنج نوع کلاهبرداری رایج فیشینگ

 

نحوه کمک به محافظت از خود در برابر کلاهبرداری فیشینگ ایمیل:
روی هیچ پیوندی کلیک نکنید و پیوست‌های ایمیل مشکوک را بارگیری نکنید. در عوض ، مرورگر وب خود را بازکرده و با واردکردن آن به نوار URL به وب‌سایت موردنظر بروید. هوشیار باشید و توجه کنید. شناخته‌شده است که فیشرها از آرم‌های شرکت واقعی استفاده می‌کنند تا ارتباطات خود را قانونی جلوه دهند. آن‌ها همچنین از آدرس‌های ایمیل فاسد شده استفاده می‌کنند، که مشابه آدرس واقعی شرکت است. بااین‌حال، آدرس ممکن است کمی غلط زده‌شده باشد یا از یک دامنه ناسزا گرفته شود.

 

۲. کلاهبرداری های ویزینگ

Vishing (صوتی یا VoIP فیشینگ) نسخه صوتی فیشینگ ایمیل است. “V” مخفف صدا است، اما در غیر این صورت، تلاش برای کلاهبرداری یکسان است. این کلاهبرداری تلفنی است که در آن افراد با انتقال اطلاعات باارزش مالی یا شخصی به کلاهبرداران فریب‌خورده یا ترسیده‌اند.

 

نحوه کمک به محافظت از خود در برابر کلاهبرداری های vishing:
هرگز از طریق تلفن اطلاعات شخصی ندهید. قطع شوید، به دنبال تعداد شرکت در وب‌سایت خود باشید و مستقیماً با آن‌ها تماس بگیرید تا مطمئن شوید این‌یک تماس و درخواست قانونی بوده است. هرگز با شماره تماس‌گیرنده تماس نگیرید. هنگام جستجوی وب‌سایت شرکت، اطمینان حاصل کنید که این امر مشروع است. وب سایتهای جعلی غالباً حاوی اشتباهات اشتباه و علائم مختلفی هستند.

 

۳. فناوری از کلاهبرداری تماس سرد پشتیبانی می‌کند

تماس‌های پشتیبانی، پشتیبانی فنی هنگامی است که یک کلاهبردار با قربانی بالقوه تماس می‌گیرد که ادعا می‌کند از یک شرکت امنیتی معتبر است. آنها دروغ می‌گویند که بدافزار را در رایانه قربانی پیداکرده‌اند.

این جنایتکار وانمود می‌کند با نصب کاربر برای نصب یک نوع نرم‌افزار دسک تاپ از راه دور ، راه‌حل ارائه می‌دهد. این اجازه می‌دهد تا مهاجم به‌منظور نصب بدافزار واقعی به رایانه دسترسی داشته باشد. علاوه بر تلاش برای نصب نرم‌افزارهای مخرب بر روی دستگاه ، این کلاهبرداران اغلب برای “رفع” مشکل از شما درخواست هزینه می‌کنند.

نحوه کمک به محافظت از خود در برابر کلاهبرداری تماس پشتیبانی فنی:
اگر شخصی با ادعای کار برای یک شرکت خاص و مشهور تماس گرفت ، شماره تلفن را به‌صورت آنلاین جستجو کنید و به آنها بگویید که با آنها تماس خواهید گرفت.

 

۴. کلاهبرداریهای هشداردهنده پاپ آپ

پاپ آپ وقتی شخصی در حال مرور اینترنت است و می‌بیند که یک گرافیک یا تبلیغ کوچک در صفحه‌نمایش خود ظاهر می‌شود رخ می‌دهد. معمولاً پاپ آپ ها مربوط به مطالبی که مشاهده می‌شوند و به وب‌سایت دیگری با محتوا یا کالاهای مشابه مربوط به محتوا پیوند دارند.

پاپ آپ های مخرب می‌تواند بسیار مزاحم باشد و بستن پنجره بازشو را برای کاربر دشوار می‌کند. این پنجره‌های بازشوی ممکن است پیامی را نشان دهند که نشان می‌دهد رایانه به بدافزار آلوده‌شده است و برای کمک به رفع بدافزار شماره تلفن را ارائه می‌دهد. غالباً ، مجرمان سایبری باعث می‌شوند پاپ آپ ها به نظر برسند که از یک منبع قابل‌اعتماد ، مانند محصولات خود نورتون ، به امید ظاهر قانونی برخوردار باشند.

 

نحوه کمک به محافظت از خود در برابر کلاهبرداری های پاپ آپ
پیام را از نزدیک بررسی کنید. به دنبال علائم آشکار کلاهبرداری مانند املای ضعیف ، تصاویر غیرحرفه‌ای و دستور زبان بد باشید. به یاد داشته باشید ، اگر شک دارید ، هرگز روی پاپ آپ کلیک نکنید. در عوض ، نرم‌افزار آنتی‌ویروس خود را بازکرده و یک سیستم Scan را اجرا کنید. پنجره‌های بازشونده فقط در واسط داشبورد امنیت Norton ظاهر می‌شود ، و هرگز از یک مرورگر وب یا برنامه‌های دیگر. علاوه بر این ، پشتیبانی مشتری Norton هرگز پاپ آپ های ناخواسته را برای کاربران ارسال نمی‌کند و اعلام می‌کند در صورت دسترسی از راه دور ، رایانه یک کاربر را تعمیر می‌کند.

 

۵- کلاهبرداری در نتایج جستجو جعلی

شرکت‌های کلاهبرداری غالباً از تبلیغات جستجوی پرداخت ‌شده برای “خدمات پشتیبانی” خود استفاده می‌کنند ، انگار که این شرکت‌های شناخته‌شده و قانونی هستند. این لیست‌های پرداخت‌شده می‌توانند در بالای صفحه نتایج جستجو ، یک مکان اصلی ظاهر شوند. این نتایج ، که می‌تواند مانند چیز واقعی به نظر برسد ، می‌تواند نویددهنده حمایتی باشد که به نظر می‌رسد خیلی خوب باشد ، به امید اینکه فریب یک قربانی را پیدا کنیم ، که نگرانی اصلی آن‌ها تعمیر رایانه آن‌ها است. متأسفانه ، هنگامی‌که روی تبلیغ کلیک می‌کنید ، ممکن است بدافزارها شروع به بارگیری در دستگاه شما کرده و امنیت اطلاعات شمارا به خطر بیاندازند و بر مشکلات رایانه خود بیفزایند.

 

پنج نوع کلاهبرداری رایج فیشینگ

 

چگونه به شما در مقابل کلاهبرداری نتایج جستجوی جعلی کمک کنید

URL را از نزدیک بررسی کنید. سازندگان وب‌سایت‌های جعلی گاهی اوقات چیزی را بنام typo squatting امتحان می‌کنند ، جایی که نام دامنه‌ای را که شبیه آدرس URL سایت مشروط به کپی‌برداری است ، ثبت می‌کنند. از یک سرویس جستجوی ایمن مانند جستجوی ایمن Norton استفاده کنید ، تا بدانید که آیا این سایت وجود دارد یا خیر. شما در مورد بازدید امن است چگونه به محافظت در برابر ۵ نوع کلاهبرداری فیشینگ کمک کنیم.

کلاهبرداری فیشینگ نوعی کلاهبرداری است که می‌تواند به اشکال مختلف ایجاد شود. این کلاهبرداری ها نه‌تنها از تکنیک‌های مختلف آنلاین مانند ایمیل‌های جعلی و تبلیغات پاپ آپ استفاده می‌کنند بلکه می‌توانند شامل مکالمه تلفنی نیز شوند. افرادی که در پشت این کلاهبرداری ها قرار دارند اغلب از تاکتیک‌های ترس استفاده می‌کنند تا قربانیان خود را به طعمه ببرند.

فیشینگ در اصل یک بازی آنلاین است و فیشرها چیزی جز هنرمندان فنی و دزد هویت نیستند. آنها از هرزنامه‌ها، وب‌سایت‌های مخرب، پیام‌های ایمیل و پیام‌های فوری استفاده می‌کنند تا افراد را به سمت انتشار اطلاعات حساس فریب دهند. اطلاعات بانکی، حساب‌های کارت اعتباری، نام کاربری و کلمه عبور فقط برخی از اطلاعاتی است که phishers برای سوءاستفاده از آن استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید

آموزش کامل نصب Internet Download Manager

آموزش کامل نصب و فعال سازی نرم افزار Internet Download Manager

با آموزش کامل نصب و فعال سازی IDM یکی از برترین نرم افزارهای مدیریت دانلود جهان ( IDM ) در خدمت شما هستیم ، این ابزار به عنوان یک شتاب دهنده دانلود می باشد ، تاکنون میلیون ها بار توسط کاربران نصب شده است

منبع: آی تی گاورمنت

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار