• ۲۰۸ بازدید
 • آبان ۱۴, ۱۳۹۹
چگونگی محافظت از خانه های هوشمند

چگونگی محافظت از خانه های هوشمند

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • امنیت خانه های هوشمند
 • امنیت خانه هوشمند
 • سیستم های حفاظتی هوشمند
 • انواع سیستم های حفاظتی
 • سیستم امنیتی هوشمند منزل
 • سیستم های امنیتی و حفاظتی چیست
 • سیستم های حفاظتی منازل
 • اهمیت سیستم امنیتی در ایمنی خانه هوشمند
 • بهترین قفل های هوشمند برای محافظت از خانه شما
 • راه‌های محافظت از خانه‌های هوشمند در برابر تهدیدات اینترنت اشیاء

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

TVideoGrabber

TVideoGrabber کامپوننت ضبط ویدئویی

TVideoGrabber دانلود نرم افزار برنامه نویسی تی وی ویدئو گرابر از آنی یار ، نرم افزاری کاربردی و قدرتمند برای برنامه نویسان که شامل کامپوننت ضبط ویدئویی می شود VideoGrabber یک مؤلفه ضبط ویدیوی متنوع و مؤلفه پخش کننده رسانه است که به شما کمک می کند تا در توسعه برنامه ویدیویی خود در وقت […]

جهان پیرامون ما به شدت در حال دیجیتالی شدن است، زیرا به سمت جامعه‌ای پیش می‌رویم که در آن دستگاه‌های پیرامون زندگی از طریق اینترنت در حال وصل شدن به هم هستند. این فناوری IOT یا اینترنت اشیاء نامیده می‌شود که به عنوان خانه‌های هوشمند نیز شناخته می‌شود.

در اینترنت اشیاء همانند سایر فناوری‌ها اگر اقدامات لازم در خصوص برقراری امنیت را انجام دهید، امن خواهد شد. به طور مثال بسیاری از خانه و مشاغل برای اتصال ایمن شبکه خود از یک پلت فرم امنیتی IOT استفاده می‌کنند.

 

چگونگی محافظت از خانه های هوشمند

 

برای محافظت از خانه‌های هوشمند خود می‌توانید اقدامات امنیتی زیر را انجام دهید:

۱. شبکه Wi-Fi خود را ایمن کنید
بیشتر دستگاه های خانه هوشمند به شبکه وای فای متصل هستند پس مهم است که این شبکه را ایمن کنید.

جهت انجام این کار می‌توانید اقدامات امنیتی مختلفی به شرح ذیل را انجام دهید:

یک روتر با کیفیت از یک برند مشهور خریداری کنید، رمز عبور قوی برای شبکه وای‌فای خود انتخاب نمایید، برای نام اتصال نیز از جزئیاتی مانند نام یا مکان استفاده نکنید و همچنین از رمزهای عبور‌ پیش فرض نیز نباید استفاده شود.

اگر در روتر شما امکان تنظیم چندین شبکه وجود دارد، دو شبکه مختلف یکی برای دستگاه‌های خود و دیگری را برای مهمانان و دوستان ایجاد نمایید. این جداسازی یک اقدام امنیتی خوب در جهت جلوگیری از هک شدن وای‌فای در خانه است.

 

۲. دستگاه‌های بلااستفاده را خاموش کنید
یکی از اشتباهات رایج صاحبان خانه‌های هوشنمد بی‌توجهی به دستگاهای بلااستفاده موجود در شبکه IOT می‌باشد. این دستگاه‌های بدون استفاده نه تنها در حال مصرف برق هستند بلکه خطرات امنیتی را نیز به دنبال دارند.

توجه داشته باشید دستگاه‌های موجود در خانه هوشمند که فعال هستند ولی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند می‌توانند به یک هدفی برای مهاجمین تبدیل شوند، پس برای کاهش تهدیدات امنیتی دستگاه‌های بدون استفاده را خاموش نمایید.

 

۳- از دستگاه‌های امنیتی اختصاصی IOT استفاده کنید
دستگاه‌های هوشمند روز به روز محبوب‌تر شده و نیاز است که امنیت در این حوزه نیز افزایش یابد. برای تامین امنیت در این حوزه، بسیاری از شرکت‌های امنیت سایبری اقدام به طراحی و ارائه دستگاه‌های امنیتی مختص امنیت خانه‌های هوشمند نموده‌اند. شما می‌توانید از این دستگاه‌های امنیتی شبکه خانه‌های هوشمند جهت محافظت از دستگاه‌های خود در برابر تهدیداتی مانند بدافزارها، سرقت هویت و … استفاده کنید.

 

۴. به طور مرتب سیستم‌عامل دستگاه‌های خود را به روز کنید
تقریبا تمام دستگاه‌های هوشمند دارای سیستم‌عامل هستند. به روز رسانی این سیستم‌عامل دارای اهمیت بالاتری هستند تا بتوانید از ویژگی‌های جدید ارائه شده استفاده نموده و امنیت خود را ارتقاء دهید. با مراجعه به وب سایت تولید کننده می‌توانید از آخرین به روز رسانی‌های سیستم عامل مطلع شده و نحوه و چگونگی اعمال آن را یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید

۱۳ راهکار اساسی برای حفظ امنیت اطلاعات در فضای سایبری

استفاده از اینترنت برای تجارت می تواند مزایای آن را داشته باشد اما همچنین می تواند خطر کلاهبرداری ، لو رفتن اطلاعات محرمانه و تهدیدهای امنیتی در مشاغل مختلف را افزایش دهد. برای کمک به محافظت از مشاغل خود در برابر تهدیدهای سایبر ، مراحل ما را دنبال کنید. یک حمله سایبری واحد می تواند به کسب و کار شما و شهرت آن […]

منبع: جی بی هکرز

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار