• ۲۳۳ بازدید
 • آبان ۱۶, ۱۳۹۹
۶ روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

۶ روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • استعلام قبض آب
 • پرداخت قبض با رمز رایانه
 • پرداخت قبض از طریق شماره تلفن
 • پرداخت غیرحضوری قبوض آب
 • چگونه با گوشی قبض پرداخت کنیم
 • استعلام پرداخت قبض آب
 • معرفی روشهای پرداخت الکترونیکی قبوض
 • چگونه بدون شناسه قبض پرداخت کنیم
 • شش روش پرداخت غیرحضوری قبوض خدماتی
 • روشهای دهگانه پرداخت قبوض پس از حذف قبض کاغذی
 • چگونه برای دریافت قبض الکترونیکی برق درخواست دهیم؟

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

Kristanix Software Email Sender Deluxe

Kristanix Software Email Sender Deluxe ارسال ایمیل گروهی

Kristanix Software Email Sender Deluxe دانلود نرم افزار ارسال ایمیل گروهی کریستانیکس سافت وار ایمیل سندر در آنی یار. یکنرم افزار ارسال کننده ایمیل که به شما امکان می دهد پیام های ایمیل و خبرنامه و ارسال کنید. Kristanix Email Sender Deluxe که به طور گسترده توسط افرادی که تجارت آنلاین تجارت انجام می دهند […]

 

اواخر پاییز سال گذشته بود که محمدجواد آذری جهرمی- وزیر فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات – از صرفه‌جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض کاغذی آب، برق، گاز و تلفن خبر داد و گفت: با این صرفه‌جویی می‌توان کار‌های بزرگی به نفع مردم انجام داد و ذهن مردم را باید نسبت به هدر رفت این منابع حساس کرد. آمار‌ها حاکی از آن است که ۳۵ میلیون کنتور برق، حدوداً همین تعداد کنتور آب و ۲۰ میلیون کنتور گاز وجود دارد و برآورد‌ها نشان می‌دهد ۱،۴۴۰ میلیارد تومان برای قبوض خدماتی هزینه می‌شود. در حالی که به گفته آذری جهرمی ظرفیت کامل دولت الکترونیکی فراهم است که تمام این قبوض را به صورت الکترونیکی صادر کند.

در این راستا وزارت نیرو کمر همت به حذف قبوض کاغذی برق بست و اعلام کرد از ابتدای مهرماه قبض کاغذی برق صادر نخواهد شد. شرکت توانیر نیز راه‌هایی را به مردم معرفی کرد تا از طریق آن‌ها اطلاعات خود را برای دریافت اطلاعات قبض برق از طریق پیامک ثبت کنند.

امروزه با توسعه زیرساخت‌های اینترنت در کشورمان، فعالیت کسب‌وکارهای مختلف متحول شده و بسیاری از تراکنش‌های مالی و خدمات به‌صورت آنلاین ارایه می‌شوند. در همین راستا چند سالی است که شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور سیاست پرداخت غیرحضوری قبوض و اخیرا حذف تدریجی قبوض کاغذی را در پیش گرفته است. بدین‌ترتیب مردم برای پرداخت قبوض آب مصرفی خود ناچار به مراجعه به بانک‌ها و معطل ماندن در صف‌های طولانی آن‌ها نخواهند بود.

6 روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

استفاده از تلفن‌بانک

تلفن‌بانک یکی از آسان‌ترین ابزارها جهت پرداخت قبض آب به‌شمار می‌رود. برای پرداخت قبض از این طریق به شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی عضو شبکه شتاب و رمز دوم پویا احتیاج دارید. مراحل انجام کار به‌شرح زیر است:

از طریق خط تلفن با شماره تلفن‌بانک موردنظر خود تماس بگیرید. برای مثال شماره تلفن‌بانک بانک صادرات ایران ۰۹۶۰۲ است.
شماره کارت بانکی خود را وارد کرده و کلید ستاره را فشار دهید.
پس از ورود به منوی پرداخت قبض، شناسه قبض خود را وارد کرده و سپس کلید ستاره را فشار دهید.
شناسه پرداخت قبض را وارد نموده و کلید ستاره را فشار دهید.
پس از اعلام مبلغ صورت‌حساب در صورت صحت اطلاعات، رمز دوم پویای کارت را وارد کرده و کلید ستاره را فشار دهید.
پس از پرداخت موفقیت‌آمیز قبض، شماره پیگیری و تاریخ پرداخت از طریق سامانه اعلام می‌شود.

 

6 روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

 

پرداخت با خودپرداز بانک‌ها

مشترکین برای پرداخت صورتحساب آب مصرفی می‌توانند به دستگاه‌های ATM بانک‌ها مراجعه نمایند. بدین منظور:

پس از ارایه کارت بانکی به دستگاه، رمز اصلی آن‌ را وارد کنید.
سپس به منوی پرداخت قبوض مراجعه کرده و با استفاده از صفحه‌کلید خودپرداز، شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کرده و دکمه ثبت را فشار دهید.
در صورت صحت اطلاعات ظاهر شده بر روی نمایشگر، کلید تایید را فشار دهید. پس از رویت شماره پیگیری، رسید کاغذی خود را دریافت نمایید.

 

6 روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

 

استفاده از درگاه پرداخت بانک‌ها یا اینترنت‌‌بانک

در این روش بدون هرگونه محدودیت زمانی و مکانی و تنها به شرط دسترسی به اینترنت می‌توانید قبض آب مصرفی خود را پرداخت کنید. بدین منظور:

 • ابتدا به یکی از درگاه‌های پرداخت بانکی متصل شوید. به‌عنوان مثال آدرس درگاه پرداخت بانک پارسیان، bill.pec.ir است.
  پس در وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت، نوع قبض و مبلغ آن نمایش داده می‌شود. اکنون کافیست بر روی دکمه ادامه کلیک کرده و وارد صفحه پرداخت شوید.
 • پس از ارائه اطلاعات کارت بانکی شامل شماره ۱۶ رقمی، رمز دوم پویا، شناسه CVV2 و تاریخ انقضاء، عملیات پرداخت انجام می‌شود. در صورت وارد نمودن آدرس ایمیل در فیلد موردنظر، رسید دیجیتالی به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.

جهت پرداخت قبض با استفاده از سرویس اینترنت‌بانک نیز کافیست:

 • به وب‌سایت اینترنتی بانک عامل مراجعه نموده و پس از ورود به صفحه اینترنت‌بانک، نام‌کاربری و کلمه‌عبور خود که پیش‌تر از شعب بانکی دریافت نموده‌اید را تایپ کنید.
  با مراجعه به تب پرداخت الکترونیک، گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید.
  پس از تکمیل اطلاعات فرم پرداخت شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت بر روی دکمه تائید کلیک کنید.
  نتایج کلیه تراکنش‌های پرداخت از طریق منوی گزارش قبض قابل مشاهده است.

 

پرداخت با دستگاه کارتخوان (POS)

امروزه دستگاه‌های کارتخوان تقریبا در کلیه فروشگاه‌ها و مراکز خرید قابل دسترس هستند و مشترکان با استفاده از آن‌ها قادر به پرداخت قبوض خدماتی خود خواهند بود. بدین منظور پس از کشیدن کارت در دستگاه، گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کرده و پس از نمایش مبلغ صورت‌حساب، کلید تایید را فشار دهید. پس از تایید پرداخت، رسید کاغذی خود را دریافت نمایید.

 

6 روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

 

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت همراه

اپلیکیشن‌های پرداخت همراه نظیر تاپ، آپ، سکه و همراه کارت از جمله محبوب‌ترین متدهای پرداخت قبوض محسوب می‌شوند. برای استفاده از این برنامه‌ها ابتدا باید آ‌ن‌ها را دانلود کرده و بر روی گجت هوشمند خود نصب کنید. پس از اجرای برنامه و ثبت‌نام در آن، گزینه پرداخت قبوض را لمس نمایید. سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید (در صورت دسترسی به قبض کاغذی می‌توانید از افزونه بارکدخوان برنامه استفاده کنید). در ادامه بایستی شماره کارت بانکی، رمز دوم پویا، شناسه CVV2 و تاریخ انقضاء کارت را تایپ نمایید. نهایتا بر روی دکمه پرداخت ضربه بزنید. کاربران در ازای پرداخت هر قبض با اپلیکیشن آپ، پاداش ۲۵ امتیازی را دریافت خواهند کرد.

 

6 روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

 

استفاده از اپلیکیشن‌های همراه‌ بانک

با فراگیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها، انجام تراکنش‌های مالی با استفاده از اپلیکیشن‌های همراه بانک رونق پیدا کرده است. بدین منظور ابتدا بایستی نسبت به فعال‌سازی سرویس در شعب بانکی و دریافت نام‌کاربری و کلمه‌عبور اقدام کرد. سپس اپلیکیشن همراه بانک موردنظر خود را دانلود کرده و نصب نمایید. پس از اجرای برنامه و ورود به حساب‌کاربری خود، بر روی گزینه پرداخت قبوض ضربه بزنید. سپس اطلاعات قبض و رمز دوم کارت خود را وارد کنید. سوابق پرداخت قبوض با مراجعه به بخش گزارشات پرداخت قابل رویت خواهند بود.

 

6 روش برای پرداخت قبض آب مصرفی

بیشتر بخوانید

رفع مشکل مخفی شدن پوشه ها و فایل ها در فلش

یکی از کارهای ویروس ها پس از آلوده سازی یک فلش مخفی کردن پوشه های اصلی آن و گذاشتن میانبری نرم افزاری برای آن و آلوده به ویروس می باشد که وقتی یک فلش را به سیستم می زنیم صحنه روبرو را مشاهده می کنیم و اگر آنتی ویروس داشته باشیم ویروس های اضافی پاک […]

منبع: نمناک

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار