• ۲۶۸ بازدید
 • آبان ۱۶, ۱۳۹۹
شرایط و مبلغ وام حمایتی مستاجران/ زمان و نحوه ثبت نام

شرایط و مبلغ وام حمایتی مستاجران/ زمان و نحوه ثبت نام

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • وام حمایتی مستاجران چیست؟
 • شرایط وام حمایتی مستاجران
 • نحوه ثبت نام وام مستاجران
 • جزئیات پرداخت تسهیلات به مستاجران
 • اعلام شرایط دریافت وام ودیعه مستاجران
 • جزییات وام دولت برای مستاجران
 • مبلغ وام حمایتی مستاجران چقدر است
 • وام ودیعه مستاجران؛ همه چیز درباره طرح پرداخت تسهیلات
 • شرط دریافت تسهیلات برای مستاجران
 • جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی ودیعه مستأجران

با ما در آنی یار همراه باشید.

بیشتر بخوانید

HP LaserJet 3020 Printer drivers

دانلود درایور چند کاره پرینتر اسکنر HP LaserJet 3020 Printer drivers

دانلود درایور چند کاره اسکنر پرینتر HP LaserJet 3020 Printer drivers اچ پی لیزرجت ۳۰۲۰ پرینتر برای ویندوز ۱۰ ، ۸.۱ ، ۸ ، ۷ و XP نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی. در سایت آنی یار دانلود درایور چند کاره Epson ، Sharp Canon ، Samsung ، Brother ، HP نسخه ۳۲ بیت و […]

با جهش قیمت ها در همه بازار ها قیمت مسکن نیز ملتهب شده است و تاثیرات آن به مرور در حال تخلیه در نرخ اجاره و رهن مسکن است که فشار مضاعفی را در شرایط فعلی اقتصاد روی دوش اقشار کم درآمد می گذارد. وزارت راه به دستور رئیسس جمهور برای ساماندهی به شرایط موجود وارد میدان شده و چند بسته سیاستی از جمله وام حمایتی مستاجران، سیاست های مالیاتی و مالیات بر خانه های خالی و الزامی شدن کد رهگیری مستاجران با هدف رصد میزان رشد اجاره بها و … را در دستور کار قرار داده است. هر چند هنوز مبلغ وام مستاجران و شرایط ثبت نام تسهیلات اجاره به صورت دقیق اعلام نشده آخرین جزییات در ادامه در باره وام مستاجران می اید. همچنین به محض انتشار جزئیات ثبت نام و شرایط وام حمایتی مستاجران، از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد.

 

شرایط وام حمایتی مستاجران

 

وام حمایتی مستاجران چیست؟

وام حمایتی مستاجران تسهیلاتی است که وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران با درآمد کم طراحی کرده تا بخشی از افزایش نرخ ها را در بازار رهن و اجاره جبران کند و به پیامدهای اجتماعی ناشی از ناتوانی افراد از پرداخت اجاره منجر نشود.

وام مستاجران به صورت کم بهره و کمک هزینه خواهد بود و بخشی از مبلغ رهن مستاجران را تامین می کند که با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی تامین و پرداخت خواهد شد.

به گفته دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه این یک سیاست کوتاه مدت است و در کنار برنامه ها مانند طرح اقدام ملی مسکت یا مسکن ملی اجرا می شود و ادامه آن منوط به شرایط اقتصادی کشور خواهد بود.

مبلغ وام مستاجران چقدر است؟
با وجود وعده پرداخت سریع وام به مستاجران تا این لحظه مبلغ دقیق آن مشخص نیست و به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی این وام قرار است بخشی از مبلغ رهن و اجاره مستاجران را در حدود میزان افزایش سال جاری تامین کند.

همزمان دفتر اقتصاد مسکن روی طرحی کار می کند که در آن قرار است میزان افزایش مصوب نرخ اجاره در سال جاری مشخص شود و مبلغ وام حمیاتی مستاجران در حد همین افزایش خواهد بود.

با این اوصاف پیش بینی می شود مبلغ وام مستاجران عددی بین ۱۰ میلیون الی ۵۰ میلیون تومان باشد که بسته به شرایط واحد مسکونی و شهر متغییر است.

 

شرایط وام حمایتی مستاجران

 

شرایط وام حمایتی مستاجران

وام حمایتی مستاجران با هدف حمایت از مستاجران کم درآمد طراحی شده و این طور نیست که شامل همه افراد شود. به این معنی که این وام تنها به مستاجران واحدهای کم متراژ پرداخت خواهد شد که در تهران و شهرهای بزرگ معادل ۷۵ متر و کمتر و در شهرهای کوچکتر زیر ۱۰۰ متر است.

همچنین شرط دیگر دریافت وام مستاجران دریافت کد رهگیری اجاره است که الزامی شده است و به قولنامه های دستی و غیر رسمی وام تعلق نمی گیرد. لذا توجه داشته باشید در هنگام عقد قرار داد در دفاتر مشاور املاک حتما اجارنه نامه رسمی با کد رهگیری و اجاره بها دریافت نمائید.

برخی منابع از شروطی مانند اجاره نشینی در سالهای قبل و سکونت در شهر مورد نظر برای ۵ سال و عدم بدهکار بودن در سیستم بانکی و عدم استفاده از تسهیلات مسکن را به عنوان سایر شروط عنوان کرده اند که هنوز رسما اعلام نشده و باید منتظر اطلاعیه بعدی وزارت راه باشیم و ما از همین طریق آن را منتشر خواهیم کرد.

 

شرایط وام حمایتی مستاجران

 

نحوه ثبت نام وام مستاجران

برای ثبت نام وام مستاجران سامانه ای از سوی وزارت راه به زودی معرفی می شود تا اجاره نشین ها با مراجعه به آن اطلاعات خود و ملک را وارد کنند و در صورت دارا بودن شرایط در صف دریافت وام مستاجران قرار بگیرند. این سامانه هنوز معرفی نشده است.

پس از بررسی اطلاعات افراد و ملک در سامانه در صورت دارا بودن شرایط فرد تایید شده به یکی از شعب بانکی معرفی می شود و با تکمیل مدارک خود می تواند تسهیلات اجاره را دیافت کند.

 

زمان ثبت نام وام مستاجران

به گفته برخی منابع مطلع وزارت راه به دنبال آن است تا با راه اندازی بستر فنی و هماهنگی با سایر نهادها از جمله بانک مرکزی در همین تابستان شرایط پرداخت وام مستاجران را مهیا کند و به محض نهایی شدن ثبت نام آغاز خواهد شد.

بر این اساس پیش بینی ها حاکی از آن است ثبت نام اولیه از مرداد ۹۹ آغاز می شود و از اواخ مرداد یا شهریور پرداخت ها آغاز می شود.

 

بیشتر بخوانید

نحوه محاسبه قیمت گوشی وارداتی چگونه است

نحوه محاسبه قیمت گوشی وارداتی چگونه است

آیا تا به حال به این مورد اندیشیده‌اید که قیمت نهایی یک گوشی هوشمند برای فروش در بازار ایران چگونه محاسبه می‌شود؟ در واقع فاکتورهای متعددی وجود دارند که قیمت روز ارز تنها یکی از آنهاست و ممکن است گاهی خروجی ماشین حساب شما آن چیزی که برای قیمت یک محصول در بازار اعلام می‌شود […]

منبع: نمناک

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار