• ۱۳ بازدید
 • آبان ۲۹, ۱۳۹۹
پیدا کردن رأس (Vertex) در درجه دوم ها

پیدا کردن رأس (Vertex) در درجه دوم ها

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • دانلود کتاب آموزش ریاضی به زبان ساده
 • ضرب و تقسیم عبارت های جبری
 • جبر در ریاضی
 • عبارت جبری هشتم
 • دانلود کتاب ریاضی پایه و پیش جبر
 • آموزش ریاضی مقدماتی تا پیشرفته
 • کتاب کامل جبر
 • تعریف های ابتدایی جبر
 • جبر و معادله
 • جبر و معادله چیست

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

Startup Manager

Startup Manager مدیریت Startup در اندروید

Startup Manager دانلود اپلیکیشن موبایل مدیریت Startup در اندروید استارت اپ منیجر برای اجرا در موبایل های اندروید [Android] و آیفون [iOS]، به صورت فایل نصبی در نسخه های بتا x86-64 ، Armeabi و Arm64 در لیست دانلود آنی یار قرار گرفته است. Startup Manager  یک ایلیکیشن بسیار کاربردی و سبک است. نصب و کار […]

توابع درجه دوم (Quadratic functions)، یا سهمی هایی (parabolas)، که دارای شکل استاندارد [خطای پردازش ریاضی] می باشند، منحنی های ملایم U شکلی هستند که رو به سمت پایین یا بالا باز می شوند. هنگامی که ضریب آغازین یعنی [خطای پردازش ریاضی] عددی مثبت باشد، سهمی رو به سمت بالا باز می شود، یک مقدار کمینه (minimum value) برای تابع ایجاد می شود، مقادیر تابع هرگز از این مقدار کمینه، کوچکتر نخواهند شد. هنگامی که [خطای پردازش ریاضی] منفی باشد، سهمی رو به سمت پایین باز می شود، یک مقدار بیشینه (maximum value) برای تابع ایجاد می شود که مقادیر تابع هرگز از آن بیشینه بزرگتر نخواهند شد.

 یادتان باشد: این دو مقدار نهایی (extreme)، یعنی مقدار کمینه و بیشینه، در رأس (vertex) سهمی رخ می دهند. مختصات [خطای پردازش ریاضی] در رأس مقداری عددی به شما می دهد که مقدار عددی نهایی می باشد ـــ این نقطه بالاترین یا پایین ترین نقطه است.

رأس یک سهمی برای پیدا کردن مقدار نهایی بسیار سودمند است، بنابراین قطعاً جبر روشی را برای پیدا کردن آن فراهم آورده است. درست است؟ خوب، مطمئناً همینطور است؟ رأس به عنوان نوعی لنگر برای دو بخش منحنی خدمت می کند تا از آنجا منحنی زبانه بکشد. محور تقارن (axis of symmetry) از میان رأس عبور می کند. (در مور محور تقارن در ادامۀ همین فصل بحث خواهیم داشت). مختصات [خطای پردازش ریاضی] در رأس، بسته به اینکه سهمی رو به کدام سمت باز شود، مقدار کمینه یا بیشینۀ تابع می باشد.

 قوانین جبر: سهمی [خطای پردازش ریاضی] دارای رأس در محل [خطای پردازش ریاضی] می باشد. شما مقادیر [خطای پردازش ریاضی] و [خطای پردازش ریاضی] را از معادله جایگذاری می کنید تا به مقدار [خطای پردازش ریاضی] برسید، و سپس با جایگذاری این مقدار [خطای پردازش ریاضی] در معادله و حل کردن آن برای [خطای پردازش ریاضی] ، مختصات [خطای پردازش ریاضی] در رأس را می یابید.

به عنوان مثال، برای پیدا کردن مختصات رأس در معادلۀ [خطای پردازش ریاضی] ، ضریبهای [خطای پردازش ریاضی] و [خطای پردازش ریاضی] را در معادلۀ [خطای پردازش ریاضی] جایگزین می کنید:
[خطای پردازش ریاضی]
با قرار دادن مقدار [خطای پردازش ریاضی] در معادله، آن را برای بدست آوردن [خطای پردازش ریاضی] حل می کنید:
[خطای پردازش ریاضی]
مختصات رأس برابر با [خطای پردازش ریاضی] می باشد. شما یک مقدار بیشینه (maximum value) را پیدا کرده اید، زیرا [خطای پردازش ریاضی] عددی منفی می باشد، و معنایش اینست که سهمی از این نقطه رو به سمت پایین باز می شود. نمودار این سهمی هرگز بیش از پنج واحد بالاتر نخواهد رفت.

 هشدار: هنگامی که در معادله ای مقدار [خطای پردازش ریاضی] از قلم می افتد، مطمئن شوید که در معادلۀ رأس، مقدار [خطای پردازش ریاضی] را جایگزین مقدار [خطای پردازش ریاضی] نکنید.

برای مثال، برای پیدا کردن مختصات رأس در [خطای پردازش ریاضی] ، شما ضریب های [خطای پردازش ریاضی] و [خطای پردازش ریاضی] را در معادلۀ [خطای پردازش ریاضی] جایگزین می کنید:
[خطای پردازش ریاضی]
سپس با قرار دادن مقدار [خطای پردازش ریاضی] در معادله، آن را برای [خطای پردازش ریاضی] حل می کنید:
[خطای پردازش ریاضی]
مختصات رأس برابر با [خطای پردازش ریاضی] می باشد. شما یک مقدار کمینه دارید، زیرا [خطای پردازش ریاضی] عددی مثبت می باشد، بدین معنا که سهمی از این نقطۀ کمینه رو به سمت بالا باز می شود.

 

بیشتر بخوانید

گام های جدید فناوری در سازمانهای قضایی

گام های جدید فناوری در سازمانهای قضایی

راه‌اندازی دفاتر بدون کاغذ یکی از اهدافی است که امروزه در بیشتر شرکت‌ها دنبال و به عنوان یک ایده‌آل برای مدیران محسوب می‌شود. در بیشتر اداراتی که سلسله‌ مراتب آنها به ‌صورت عمودی و از بالا به پایین است

منبع: خوش آموز

توجه:

لطفا در صورت اقدام به دانلود تا انتهای فرآیند دانلود، این صفحه را باز نگاه دارید.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار