• ۱۱ بازدید
 • آذر ۱, ۱۳۹۹
دستگاه معادلات خطی استاندارد

دستگاه معادلات خطی استاندارد

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • دانلود کتاب آموزش ریاضی به زبان ساده
 • ضرب و تقسیم عبارت های جبری
 • جبر در ریاضی
 • عبارت جبری هشتم
 • دانلود کتاب ریاضی پایه و پیش جبر
 • آموزش ریاضی مقدماتی تا پیشرفته
 • کتاب کامل جبر
 • تعریف های ابتدایی جبر
 • جبر و معادله
 • جبر و معادله چیست

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

Unity Pro

Unity Pro + Addons ساخت بازی های ۳ بعدی

Unity Pro دانلود نرم افزار ساخت انیمیشن و ۳D ساخت بازی های ۳ بعدی یونیتی پرو برای ویندوز [Win] ، مکینتاش [Mac] ، لینوکس [Linux] ، اندروید [Android] در نسخه های بدون نیاز به نصب پرتابل، ۳۲، ۶۴ بیتی همراه با لایسنس و کرک در لیست دانلود آنی یار قرار گرفته است. Unity Pro یک نرم افزار […]

دستگاه معادلات عبارت از یک تعداد معادله با تعداد برابر (یا گاهی نابرابر) از متغیرها می باشد ـــ متغیرهایی که به روشی خاص به یکدیگر مرتبط شده اند. پاسخ یک دستگاه معادلات این ارتباطات را به یکی از این دو روش آشکار می سازد: با لیستی از اعداد که هر معادله در آن دستگاه را به یک گزارۀ صحیح تبدیل می کنند یا یک لیست از ارتباطات بین اعداد که هر معادله در آن دستگاه را به یک گزارۀ صحیح تبدیل می کنند.

در این فصل، دستگاه معادلات خطی (systems of linear equations) را پوشش می دهم. همانطور که در فصل ۲ شرح دادم، معادلات خطی (linear equations) متغیرهایی را نشان می دهند که تنها به درجۀ اول رسیده باشند، به این معنا که، بالاترین توان متغیری که معادله را برای بدست آوردن آن حل می کنید، برابر با یک باشد. برای حل کردن دستگاه معادلات خطی، تعدادی تکنیک در اختیار دارید، این تکنیکها شامل ترسیم نمودار خطها، افزودن ضریب های یک معادله به معادله ای دیگر، جایگزینی یک معادله در معادله ای دیگر، و بهره بردن از یک قانون شُسته و رُفته که توسط گابریل گارمر (Gabriel Cramer) ـــ ریاضیدان سوئیسی در قرن هجدهم ـــ ایجاد شده است، می باشند. هر کدام از روش های مختلف حل کردن یک دستگاه معادلات خطی را در این فصل پوشش خواهم داد.

شکل استاندارد دستگاه خطی و پاسخهای ممکن آن

شکل استاندارد برای یک دستگاه معادلات خطی به شرح زیر می باشد:

⎧⎩⎨⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪⎪a۱x۱+a۲x۲+a۳x۳+...=k۱b۱x۱+b۲x۲+b۳x۳+...=k۲c۱x۱+c۲x۲+c۳x۳+...=k۳...

اگر یک دستگاه فقط دو معادله داشته باشد، آن معادلات در شکل Ax+By=C ، که در فصل ۲ معرفی کردم، ظاهر می شوند، و یک آکولاد آنها را با یکدیگر گروه بندی می کند. اما اجازه ندهید شما را فریب بدهم ـــ یک دستگاه معادلات می تواند شامل هر تعداد معادله باشد (در همین فصل چگونگی کار کردن با دستگاه های بزرگتر را به شما نشان خواهم داد).

معادلات خطیِ دارای دو متغیر، مانند Ax+By=C ، دارای خطهایی به عنوان نمودارها می باشند. به منظور حل کردن یک دستگاه معادلات خطی، شما نیاز دارید تا تعیین کنید چه مقادیری از x و y همزمان برقرار هستند. کار شما اینست که سه پاسخ ممکن را که می توانند منجر به این اتفاق شوند را تشکیل بدهید:

 • یک پاسخ: این پاسخ در محل تقاطع خطها ظاهر می شود ـــ x و y یکسانی همزمان در تمامی معادلات کار می کنند.
 • بی نهایت پاسخ: این معادلات همگی خط یکسانی را توصیف می کنند.
 • بدون پاسخ: زمانی رُخ می دهد که خطها موازی باشند ـــ هیچ مقداری برای (x,y) در همۀ این معادلات کار نمی کند.

 

بیشتر بخوانید

تبلیغات بنری برای مبتدی‌ها؛ تمام نکاتی که باید پیش‌ از شروع بدانیم

امروزه، آگهی‌های تبلیغی بنری در وب‌سایت‌های مختلف یکی از مرسوم‌ترین روش‌های جذب مشتری است. در این مقاله‌ی زومیت، با نکات مهم ساخت بنر‌های تبلیغاتی آشنا خواهید شد. تبلیغات بنری که به آن تبلیغات نمایشی یا تصویری هم گفته می‌شود، نوعی تبلیغ عکس‌محور است که در دنیای آنلاین امروز، طرفداران بسیاری دارد. ممکن است بپرسید چرا […]

منبع: خوش آموز

توجه:

لطفا در صورت اقدام به دانلود تا انتهای فرآیند دانلود، این صفحه را باز نگاه دارید.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار